2003 Lased Derneği

Sektörde karşılaştığımız sorunlara çözüp bulmak ve meslektaşlarımız ile kaynaşmak amacı ile 2003 senesinin kasım ayında İzmir’de “LASED OTOMOTİV LASTİK SATICILARI VE SERVİSÇİLERİ DERNEĞİ”  “LASED” i kurduk.

Kuruluş amacımız, meslektaşlarımız ile sosyal ve mesleki dayanışmayı arttırmak, üyelerimizin işyerleri ile ilgili bilgi ve donanımlarını geliştirerek sektörde yükselmelerini sağlamak, işsiz kalmış üyelerine iş imkanı sağlamaktır. Derneğimiz, lastik satıcıları ve servisçilerini bir çatı altında birleştirmek, üyeler arasında birlik ve beraberliği düzenlemek, fertlerin siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katılmaları, çalışma grupları oluşturmak suretiyle ekonomiye katkı sağlayacak projeler üretmeleri, kişisel gelişimlerini ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmek için kaynak araştırmaları yapmak ve bunları hayata geçirmek amacı ile kurulmuştur.

2003

Dernek Kuruluşu

Kasım 2003 tarihinde İzmir’den 7 lastikçi arkadaşımızla beraber, sektör sorunlarımıza ortak çözümler bulmak ve sektör mensuplarımızı kaynaştırmak amacıyla derneğimizi kurduk. Yönetim kurulumuzu İzmir’in önde gelen firmalarından oluşturduk. Şimdiki üye sayımız 145.

2005

Derneğimiz İzmir 74. Enternasyonel Fuarında

74.İzmir Enternasyonel Fuarına katılarak standımızı ziyarete gelen misafirlerimize derneğimiz ve faaliyetlerimiz ile birlikte lastik ve can güvenliği konusunda bilgilendirmeler yaptık.

2006

İZTO Meslek Komitemiz ve Derneğimiz Yönetim Kurulumuzun Bölgemizdeki Jant İmalatçılarını Ziyareti

2006 Yılında İZTO Komite Üyeleri ve LASED Yönetim Kurulu Üyeleri olarak CMS,DÖKTAŞ ve JANTAŞ Jant fabrikaları ziyareti yapılmış daha sonra İZTO’da jant doğrultma konusunda kamuoyu bilgilendirmek amacıyla basın toplantısı düzenlenmiştir.

2009

Atık Lastikleri (ÖTL) Toplatıyoruz

2872 sayılı Çevre Kanununun ÖTL (Ömnrünü tamamlamış Lastikler) yönetmeliğine göre doğa içerisinde serbest kalmaması gereken ÖTL’ler derneğimizin LASED’in Geri Kazanım firmaları ile işbirliği yaparak Şubat 2009 tarihinden itibaren bölgemizdeki 600 noktadan düzenli olarak toplatılıp lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerine gönderilmesi sağlanmaktadır.